Navodila so za to, da se jih prebere
Včasih ko kaj kupimo in pride z navodili, navodila avtomatično vržemo proč. Po tem pa se sprašujemo zakaj stvar ne dela ali pa jo sestavimo narobe.
Veliko ljudi misli, da navodil ne rabijo. Res je, da lahko marsikaj naredimo brez njih ampak je vseeno dobro, da jih pustimo nekje ob strani za vsak slučaj in jih ne mečemo stran. V njih so vsi pomembni podatki, ki jih potrebujemo vedeti. Lahko so v navodilih tudi podatki, ki se jih sploh ne zavedamo in nismo vedeli, da so dejansko pomembni podatki.
Kadar nekaj kupimo in moramo to doma sestaviti, pridejo navodila zelo prav. Po navadi imamo v škatli sto različnih vijakov in ne vemo kam spada kateri. Imamo tri zelo podobne deske in ne vemo kam sploh spada katera deska. Takrat pridejo v poštev navodila. Točno nam povejo, kje se uporabi določen vijak in kam spada ena izmed desk.
Preko navodil lahko naredimo vse hitreje in pravilno, medtem ko pa delamo brez navodil, se lahko kdaj nekaj zmotimo in ne vemo kam kaj spada. Posledično nam to vzame več časa in nekaterih napak se včasih sploh ne da popraviti.
Navodil ne rabimo imeti vedno pri sebi, dovolj je že, da jih čisto na začetku, ko odpremo škatlo, lepo preletimo na hitro, da se znamo vsaj malo orientirati in predstavljati kako bora zadeva zgledati in kako se jo da skupaj.
Pri kakšnih elektronskih zadevah so navodila zelo priporočljiva saj nam povedo tudi vse to kar naprava vsebuje in kaj lahko počnemo z njo. Vsi skriti elementi, ki jih na prvo oko ne vidimo, jih pa lahko najdemo v navodilih in tako vemo eno stvar več.
Ko smo sigurni, da je stvar lepo sestavljena skupaj oziroma da dela, šele potem lahko vržemo navodila stran. Še vedno je priporočljivo, da se tega ne dela, saj nikoli ne vemo, če jih bomo še daj potrebovali.